KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

Máte znaménko? Nechte se vyšetřit odborníkem!

Letos se bude konat již jedenáctý ročník Stanu proti melanomu v Praze, Brně a Ostravě. Loni ho navštívilo rekordních 4001 osob. Bylo zjištěno 38 melanomů a 59 bazaliomů a spinaliomů.

Rozhovor s MUDr. Radkinem Honzákem

Psychiatr přiklánějící se psychosomatickému myšlení. Je asistentem ÚVL 1.LF UK, ambulantní psychiatr IKEM, sekundární lékař PL Bohnice a ambulantní psychiatr REMEDIS. V roce 2013 vydalo nakladatelství Vyšehrad jeho knihu Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření. „Kdo vyhořel, musel nejdřív hořet. Musel být zapálený pro svou – většinou lidumilnou – činnost. Ale zapálíme-li svíčku na obou koncích, dostaneme sice dvakrát víc světla, vyhoří však za poloviční dobu."

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

Ukázka z Educomm.cz

Přinášíme vám ochutnávku z e-learningového portálu educomm.cz, konkrétně z tematické akademie Studium-homeopatie. Více na www.educomm.cz

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 4 - 2017

E-learningové kurzy můžete sledovat i v dubnu z pohodlí svého domova a v čase, který si sami zvolíte. Vybírat můžete z video záznamu, zvukového záznamu, textového přepisu či prezentace.

STRATEGIE LÉČBY UŠNÍCH ZÁNĚTŮ

Bezprostředním původcem zánětů středního ucha jsou bakterie. Jsou detekovány v přibližně 60 % případů. Až 15 % bakteriálních původců je však rezistentních vůči antibiotikům první volby.

KLÍŠŤATA ÚTOČÍ, Češi se však neočkují!

Skoro 40 % lidí se bojí vakcín. Proti klíšťatům se očkuje každý čtvrtý, jak vyplývá z průzkumu VZP. Klíšťovou encefalitidu mělo loni 565 lidí, což je o 210 více než o rok dříve.