Poruchy příjmu potravy v kontextu lékárny II. – nové formy

V lékárnách hledají lidé s poruchou příjmu potravy čisté, přírodní a nechemické přípravky a doplňky stravy, někdy potřeby pro očistné kúry. Spektrum poruch příjmu potravy se ale rozšiřuje.

Vědci z BIOCEV přinutili rakovinné buňky, aby se samy zničily

Ještě nikdy nebyli čeští vědci tak blízko léku na rakovinu prsu. Po čtyřech letech vyvinuli látku, která dokázala zcela zneškodnit nádorové buňky u jedné z jejích nejagresivnějších forem.

Doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

Patří k lékařům, kteří umí svůj obor nenásilně, vkusně a s vtipem popularizovat. Habilitoval v oboru stomatologie svojí prací Terapeutické využití laserů v orofaciální onkologii a laserům se věnuje i nadále. V roce 2009 mu byla spolu s prof. MUDr. Jiřím Mazánkem, DrSc. udělena Cena za medicínský výzkum. V roce 2015 byl jmenován Čestným členem Společnost estetické a laserové medicíny ČLS JEP. V září tohoto roku nastoupí do funkce prezidenta České stomatologické komory.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

Psycholog Petr Hroch zve na kongresy HealthComm Professional

Ve svých přednáškách má za cíl předat účastníkům základní informace o využití aplikované psychologie – typologie osobnosti v praxi lékárníka. Seznámit je s klíčovými pojmy a praktickými možnostmi využití znalosti typologie pacienta/klienta zejména pro posílení compliance a efektivity konzultační činnosti.

Novinky z portálu Educomm 2 - 2017

I v únoru se můžete těšit na nové přednášky a témata. Studujte pohodlně tam, kde je Vám to příjemné. Kdekoliv a kdykoliv!

Zdravé zvíře je zdrojem zdravé potravy

Maximální povolené limity pro antibiotika (pro jejich rezidua v potravinách) jsou nastaveny tak, aby nevyvolaly nežádoucí účinky na lidské zdraví po celý život.

PŘEDEJÍT VČAS NEMOCEM Z NACHLAZENÍ

Zbytečné je užívat při nachlazení antibiotika. Hrozí riziko rezistence na antibiotika, která v případě skutečné nutnosti pak nebudou účinkovat.