KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v nové rubrice.

Únava i po menší námaze? Možná je na vině nedostatek železa.

Železo přispívá k normální tvorbě červených krvinek a přenosu kyslíku v těle, což vede ke snížení míry únavy a vyčerpání. Mikronizovaná forma železa má vyšší biologickou dostupnost.

RNDr. Pavel Suchánek

Klinický biolog a biochemik, který se v pražském IKEM věnuje sledování, modelování a provádění dietně-fyzických intervenčních studií se zaměřením na obézní pacienty, pacienty s hypertenzí či diabetem 2. typu. Od roku 2010 přednáší sportovní výživu, sestavuje jídelníčky pro sportovní reprezentace i jednotlivce. Nás zajímaly změny v metabolismu žen a mužů po 45. věku života.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

MUDr. Radim uzel na kongresech HealthComm Professional

MUDr. Radim Uzel, CSc. vystupuje na jarních kongresech s ožehavou tematikou sexuálního obtěžování na pracovišti, které bývá někdy považováno za zvláštní odrůdu takzvaného mobbingu. Jedná se o psychické týrání na pracovišti systematickým, cílevědomým a opakovaným útokem. Je to tedy speciální typ obecně patologického chování – šikany.

Novinky z portálu Educomm 3 - 2017

E-learningové kurzy můžete sledovat i v březnu z pohodlí svého domova a v čase, který si sami zvolíte. Vybírat můžete z video záznamu, zvukového záznamu, textového přepisu či prezentace.

BOLESTI V KRKU

Bolest v krku je průvodním příznakem banálních infekcí, jako jsou rýma a nachlazení. Akutní infekce horních cest dýchacích, které představují nejčastější příčinu bolestí v krku, jsou důvodem více než 50 % pracovních neschopností v České republice.

Lososi přinášejí tasemnice

Škulovci v dospělosti žijí v trávicím traktu člověka a způsobují onemocnění zvané difyllobothrióza. V drtivé většině případů však jen způsobují trávicí potíže - bolesti břicha či průjem.