KALEIDOSKOP

Střípky barevných sklíček okouzlí naše smysly. Skládají se do různých tvarů a vytvářejí obrazy. Celkový obraz na svět zdraví si můžete poskládat i z našich krátkých zpráv v rubrice KALEIDOSKOP.

8 SIGNÁLŮ, ŽE VAŠEMU TĚLU CHYBÍ VITAMIN D

Vitamin D přispívá k dobrému stavu kostí i svalů a podporuje normální funkci imunitního systému. Jeho nedostatek se tak projevuje například i snížením výkonu a vytrvalosti nebo svalovou slabostí.

REFORMA PSYCHIATRICKÉ PÉČE

Na tiskové konferenci ve Faustově domě jsme si povídali s prof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc., vedoucí lékařkou Centra pro léčbu poruch příjmu potravy Psychiatrické kliniky 1. LF UK a VFN, Praha 2. Centrum se rozvíjí od roku 1983, od roku 2011 zahrnuje lůžkovou část, denní stacionář a specializovanou ambulanci pro první kontakty. Přijímá dospělé pacienty s anorexia a bulimia nervosa, v posledních letech i psychogenním přejídáním a komorbidními onemocněními.

Educomm
www.polp.cz
Target
Kongres Healthcomm

FENOMÉN MIKROBIOM POHLEDEM PAVLA SUCHÁNKA

Otvíracím tématem našeho pravidelného video sloupku s RNDr. Pavlem Suchánkem je střevní mikrobiom. Proč je důležitý a jak ho udržovat v rovnováze?

TOP 5 NEJČTENĚJŠÍCH ČLÁNKŮ

Jaká témata byla pro vás na stránkách Magazínu HealthComm v tomto roce nejzajímavější? Přinášíme pět nejčtenějších článků roku 2017.

NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 9-2017

Studujte z pohodlí svého domova a v čase, který vám vyhovuje. Kurzy Educomm jsou jedinečné množstvím forem, ve kterých je můžete absolvovat. Vybírat můžete z video záznamu, textového přepisu či prezentace.

PŘEDPLATNÉ NA TISÍCE KNIH

Nastavte si zážitek ze čtení podle vlastních potřeb. Upravte si velikost písma nebo aktivujte noční režim. Přidejte si oblíbené knihy do vlastních kolekcí, vyznačte si v knize důležité pasáže. Kde?

KOLIK NÁS STOJÍ DOMÁCÍ MAZLÍČEK?

S rozvojem společnosti přestali být nejčastějšími pacienty zvěrolékařů skot a koně. Dnes to jsou jednoznačně domácí mazlíčci. Komora veterinárních lékařů předpokládá, že do 5-10 let lze očekávat kritický nedostatek zvěrolékařů.