Poruchy příjmu potravy v kontextu lékárny I

Jak poznat, že pacient trpí poruchou příjmu potravy? Jak mu lze pomoci v možnostech své profese nebo svých lidských schopností?Jak nemocného vhodně nasměrovat k další profesionální péči?

Neprokýchejte se zimou!

Čerstvé potraviny a ovoce neobsahují tolik vitálních látek, jak tomu bylo třeba před 50 lety. Pokud v naší výživě dlouhodobě chybí vitaminy nebo minerální látky, imunitní systém nemůže podávat dostatečný výkon a riziko infekce se zvyšuje.

PF 2017

Vážení čtenáři, děkujeme Vám, že jste věnovali v letošním roce pozornost našemu Magazínu. Doufáme, že nám zachováte přízeň i v roce 2017, který je podle čínského horoskopu rokem pestrobarevného kohouta. Pestré a „barevné“ články Vám proto chystáme i v příštím roce! Vaše redakce

Rosenpharma
www.polp.cz
Educomm

Kongres Healthcomm

Ukázka z přednášky na educomm.cz

E-learningové on-line kurzy educomm jsou zařazovány do kreditního systému vzdělávání farmaceutických asistentů a kontinuálního vzdělávání lékárníků dle řádů ČLnK a Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků POUZP. Konkrétní počet přidělených kreditů či bodů je uveden u každého kurzu. Přednášku PharmDr. Matuškové naleznete na http://www.educomm.cz/honorovany-profesni-rozvoj.html

Novinky z portálu Educomm 12 - 2016

Studujte v pohodlí domova a absolvujte nové kurzy i v prosinci. Educomm pomáhá vašemu vzdělávání a profesnímu rozvoji!

Anketa

Zeptali jsme se lékárníků,co očekávají od obchodních reprezentantů. Zajímá Vás, jestli Vaši kolegové považují schůzky s obchodními reprezentanty za přínosné? Zásadním problémem je to, že na setkání s nimi mají málo času.

O naději s primářem oddělení závislostí

Naděje zlepšuje spolupráci a motivuje k dlouhodobému doléčován. Třeba jen úsměv lékaře, jako projev jeho sebejistoty, naději povzbuzuje.

Ptačí chřipka v Evropě

V roce 2007 muselo být zlikvidováno v České republice kvůli ptačí chřipce několik stovek tisíc kusů drůbeže. Chovatelé jsou nervózní, protože u hranic se objevila nová ohniska.