HOMEOPATIE ZA TÁROU: POŠTÍPÁNÍ HMYZEM

S příchodem teplých dnů ožívá příroda a může nás trápit nepříjemný hmyz. Zejména štípance od komárů, klíšťat, včel a podobného hmyzu jsou nepříjemné. Ale to rozhodně není důvod k tomu, abychom nechodili do přírody a do lesa. S vhodnou ochranou a vybavením můžeme strávit krásné a příjemné chvíle venku.

Před cestou do lesa se mi osvědčilo:

Raději vzít dlouhé rukávy i nohavice a zastrčit je do ponožek, aby hmyz nenalez dovnitř.

Používat repelenty - chemické pouze na oblečení a boty, přírodní i na kůži.

Esenciální oleje (tea tree, levandule, hřebíček) aplikovat na zápěstí, kolem kotníků, uší, krku, pod kolena.

Užívání B-komplex repelentu v tbl. pro děti i dospělé.

Mnou vyzkoušené domácí repelenty:

Koření hřebíček (asi 20-30 ks naložit do 0,1 dcl lihu: stačí i Alpa nebo domácí slivovice). Potírat na kůži před vstupem do lesa. Nejlépe působí na odpuzení komárů.

Sušená rozmarýnová nať (2-3 hrsti) přelít 1 litrem vařící vody, přes noc nechat louhovat. Ráno přidat lžíci vinného octa. Uchovávat v lednici v lahvi s rozprašovačem.

Důkladně prohlížet, nezapomenout na prostor mezi prsty na nohách, kolem uší, ve vlasech, intimní oblast.

Pokud už je kůže poštípaná nebo klíště přisáté, co nejdříve a velmi opatrně ho pomocí malých kleštiček vyjmou a místo ošetřit. Vhodné jsou přípravky s obsahem Jod povidonu nebo mnou oblíbené dubové kapky, které díky vysokému obsahu tříslovin ranku zatáhnou a sníží svědivost.

Když je místo nateklé, zarudlé a svědivé, pokračujeme v potírání dubovými kapkami, může se střídat s Dapis gelem.

Homeopatie:

Po poštípání nebo vytažení klíštěte podáme co nejdříve Ledum palustre 9 C, které sníží lokální reakci kůže a svědivost. Dávkujeme 3x denně po dobu 2-3 dnů.

V případě, že na někoho hmyz více ,,leze", podáváme preventivně Ledum palustre 30 CH 1x denně týden před pobytem v přírodě a pak po celou dobu pobytu.

Pokud je přece jen reakce kůže bolestivá a oteklá, nebo píchla včela, vosa apod., podáváme:

Apis mellifica 30 C - místo je oteklé, růžové, bolestivé - silná píchavá bolest, která ulevuje studeným obkladem. Dávkujeme po 10 min. nebo rozpustíme 10 granulí do 0,5 l neperlivé vody a co nejčastěji popíjíme.

Poumon histamine 15 C - je lék na alergické reakce, takové homeopatické antihistaminikum. Dávkujeme po 10 min. do zlepšení stavu.

Pokud nastane stav paniky, strachu a úzkosti, přidáme ještě lék Aconitum napelus 15 C. Dávkujeme také často, po 10 min. do zklidnění.

Krásný květen v rozkvetlé přírodě!

Zpět

DOPORUČUJEME

Naturevia Educomm Educomm Canephron Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Tantum Verde Hotel Olympic Instagram První volba lékárníka 2018

OBSAH

PROFI

O VÁNOCÍCH BUĎTE KRÁSNÁ I VY! UMĚLÁ A NÁHRADNÍ SLADIDLA OHLÉDNUTÍ KONGRESY 2018 KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZAŽÍVACÍ POTÍŽE BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ 3 OTÁZKY PRO... PACIENTI CHTĚJÍ SLUŽBY, ALPHEGA LÉKÁRNA JIM PŘINÁŠÍ TY NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ ZA ČASTÝMI HÁDKAMI DOMA I V PRÁCI MŮŽE STÁT ADHD NA CO SE JIŘÍ MÁDL NESTIHL ZEPTAT, I KDYŽ TOLIK CHTĚL NEDEJTE CHOLESTEROLU ŠANCI PŘEDVÁNOČNÍ ČAS V LÉKÁRNĚ VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: IMUNITA KDYŽ ZNÁMOST NA JEDNU NOC, TAK JEN S OCHRANOU TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2018 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2018 KNIŽNÍ NOVINKY EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY NEPŘICHÁZEJÍ JAKO BLESK Z ČISTÉHO NEBE e-NESCHOPENKY ZATÍM NENADCHLY VÝŽIVA A PORUCHY POLYKÁNÍ VE STÁŘÍ LIŠÍ SE STŘEVNÍ MIKROBIOTA NAŠÍ POPULACE OD PRVOREPUBLIKOVÉ? ZA NIŽŠÍ PROOČKOVANOST MŮŽE I NEDOSTATEK INFORMACÍ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA KOMBINACI PŘÍPRAVKU VENCLYXTO® (VENETOKLAX) A RITUXIMABU K LÉČBĚ PACIENTŮ S CHRONICKOU LYMFOCYTÁRNÍ LEUKÉMIÍ, KTERÝM BYLA PODÁNA NEJMÉNĚ JEDNA PŘEDCHOZÍ LÉČBA

RELAX

STARDANCE POTŘETÍ ZATANČILA PRO PARAPLE A VYBRALA REKORDNÍ ČÁSTKU PROBLÉMY DÁSNÍ VYHODNOCENÍ ZUBNÍ PÉČE ELMEX MÁTE V OBLIBĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU? Aplikace Lékárny v ČR VTIP měsíce RECEPTY NA VÁNOČNÍ MLSÁNÍ VTIPNÁ HISTORIE HODIN CHEMIE KONOPNÉ PRODUKTY LÁKAJÍ I V ZIMĚ ROZHOVOR S PhDr. LEONOU MUŽÍKOVOU NEJČASTĚJŠÍ MÝTY O OBILOVINÁCH
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz