PORTÁL EDUMEDIC PRONIKL MEZI SVĚTOVÉ ODBORNÍKY DĚTSKÉ PSYCHIATRIE

Poslední červencový týden se v Praze setkali světoví odborníci z dětské a dorostové psychiatrie a portál Edumedic měl tu čest být při tom. V týdnu od 23 .7. do 27. 7. 2018 se v Kongresovém centru na Vyšehradě konal 23. ročník světového kongresu organizace International Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Professions (IACAPAP). Na týden se tak Praha stala centrem světové pedopsychiatrie.

Nad Prahou se setkaly různé národy, rozličné názory a přístupy a v neposlední řadě i chutě a vůně všech koutů světa. Denně se představily desítky významných řečníků, kteří se o své názory a zkušenosti podělili s velkým počtem posluchačů. Celkem se na kongresu setkalo více než 1 500 psychiatrů, psychologů, pediatrů, sociálních pracovníků a zdravotních sester z více než 70-ti zemí celého světa. 

V rámci kongresu proběhl také unikátní kurz pro veřejnost v prostorách Motolské nemocnice. Hlavními tématy byla prevence duševních chorob u dětí a dospívajících a podpora lidí s poruchami autistického spektra. O tento kurz byl velký zájem ze strany veřejnosti. 

Produkční tým portálu Edumedic získal důvěru organizátorů a vybrané přednášky natáčel. Materiál, který jsme zde získali je unikátní a uživatelé portálu Edumedic.cz jej budou moci brzy zhlédnout. Natáčeli jsme přímo v hlavním sále, kde se vystřídala řada odborníků, například Gabrielle Carlson z Psychiatrické nemocnice Stony Brook (USA), která patří mezi nejrespektovanější odborníky na poruchy nálady a sebevražedné chování v dospívání. V Praze hovořila o psychických poruchách dětí z pohledu minulosti a dneška.

Expozice portálu Edumedic vynikala svojí rozlohou, ale i výjimečností, neboť se akce účastnila jako jediný vzdělávací portál.

Návštěvníci expozice Edumedic si díky virtuální realitě mohli vyzkoušet být v těle schizofrenika nebo zažít demenci v běžném životě. 

Projevený zájem ze strany dětských psychiatrů je pro náš tým hnacím motorem k rozšíření sekce PSYCHIATRIE právě o přednášky pro dětské psychiatry. Po nedávno skončeném Sjezdu Psychiatrické společnosti ČLS JEP v Mikulově, kde se portál Edumedic také představil, se počet přednášek v sekci PSYCHIATRIE neustále zvyšuje, stejně tak zájem ze strany psychiatrů. Ve spolupráci s Psychiatrickou odbornou společností neustále doplňujeme aktuální témata s nejvyššími odborníky, nejen českými, ale i světovými.

Možnost vzdělávat se na zajímavá a aktuální témata bez omezení místa a času využívá čím dál více lékařů, kteří si tak sami organizují čas, který chtějí věnovat svému vzdělávání.

Již nyní se připravují témata pro psychiatrické sestry, aby bylo docíleno vzdělávání celé ordinace. Přednášky budou dostupné na portálu Edusestra.

Na příští mezinárodní konferenci IACAPAP se můžeme těšit v roce 2020 a hostit ji bude Singapore.

Mgr. Veronika Pávková, portál Edumedic.cz


inzerce

BGP Products Czech Republic s.r.o., Evropská 2591/33 d, 160 00 Praha 6, tel.: +420 222 004 400, e-mail: officecz@mylan.comwww.mylancz.cz

Mylan Pharmaceuticals s.r.o., Průběžná 1108/77, 100 00 Praha 10, tel.: +420 222 004 400, e-mail: officecz@mylan.comwww.mylancz.cz

MEDA Pharma s.r.o., Kodaňská 1441/46, 100 00 Praha 10, tel.: +420 222 004 400, e-mail: officecz@mylan.comwww.mylancz.cz

 

 

Zpět

DOPORUČUJEME

Naturevia Educomm Educomm Canephron Clarion Olomouc Alphega Družstvo lékáren Tantum Verde Hotel Olympic Instagram První volba lékárníka 2018

OBSAH

PROFI

O VÁNOCÍCH BUĎTE KRÁSNÁ I VY! UMĚLÁ A NÁHRADNÍ SLADIDLA OHLÉDNUTÍ KONGRESY 2018 KALEIDOSKOP HOMEOPATIE ZA TÁROU: ZAŽÍVACÍ POTÍŽE BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ 3 OTÁZKY PRO... PACIENTI CHTĚJÍ SLUŽBY, ALPHEGA LÉKÁRNA JIM PŘINÁŠÍ TY NEJEXKLUZIVNĚJŠÍ ZA ČASTÝMI HÁDKAMI DOMA I V PRÁCI MŮŽE STÁT ADHD NA CO SE JIŘÍ MÁDL NESTIHL ZEPTAT, I KDYŽ TOLIK CHTĚL NEDEJTE CHOLESTEROLU ŠANCI PŘEDVÁNOČNÍ ČAS V LÉKÁRNĚ VLIV OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN NA KVALITU ŽIVOTA: IMUNITA KDYŽ ZNÁMOST NA JEDNU NOC, TAK JEN S OCHRANOU TOP 5 ČLÁNKŮ LISTOPADU 2018 NOVINKY Z PORTÁLU EDUCOMM 12-2018 KNIŽNÍ NOVINKY EPILEPTICKÉ ZÁCHVATY NEPŘICHÁZEJÍ JAKO BLESK Z ČISTÉHO NEBE e-NESCHOPENKY ZATÍM NENADCHLY VÝŽIVA A PORUCHY POLYKÁNÍ VE STÁŘÍ LIŠÍ SE STŘEVNÍ MIKROBIOTA NAŠÍ POPULACE OD PRVOREPUBLIKOVÉ? ZA NIŽŠÍ PROOČKOVANOST MŮŽE I NEDOSTATEK INFORMACÍ UKÁZKA Z KNIŽNÍ NOVINKY NAKLADATELSTVÍ PORTÁL EVROPSKÁ KOMISE SCHVÁLILA KOMBINACI PŘÍPRAVKU VENCLYXTO® (VENETOKLAX) A RITUXIMABU K LÉČBĚ PACIENTŮ S CHRONICKOU LYMFOCYTÁRNÍ LEUKÉMIÍ, KTERÝM BYLA PODÁNA NEJMÉNĚ JEDNA PŘEDCHOZÍ LÉČBA

RELAX

STARDANCE POTŘETÍ ZATANČILA PRO PARAPLE A VYBRALA REKORDNÍ ČÁSTKU PROBLÉMY DÁSNÍ VYHODNOCENÍ ZUBNÍ PÉČE ELMEX MÁTE V OBLIBĚ PŘÍRODNÍ KOSMETIKU? Aplikace Lékárny v ČR VTIP měsíce RECEPTY NA VÁNOČNÍ MLSÁNÍ VTIPNÁ HISTORIE HODIN CHEMIE KONOPNÉ PRODUKTY LÁKAJÍ I V ZIMĚ ROZHOVOR S PhDr. LEONOU MUŽÍKOVOU NEJČASTĚJŠÍ MÝTY O OBILOVINÁCH
Ochrana osobních údajů
©2015-18 Health communication s.r.o., magazin@hcom.cz